Praeguses eriolukorras, kus kõik meie igapäevased tegevused on piiratud ning paratamatult tuleb suurem osa päevast veeta nelja seina vahel, aitavad meil sotsiaalseks jääda ja üksteisega virtuaalses kontaktis olla videokõned ja erinevad live streamimise võimalused. Noorema generatsiooni seas olid Facebook live ja YouTube ülekanded populaarsed juba enne praegust olukorda. Kuid hüppeliselt on tõusnud vajadus videokõnede tegemiseks kodukontoris töötavate inimeste hulgas kas Skype, Microsoft Teams´i, Zoomi, WhatsAppi vms platvormi vahendusel. # Live stream otseülekanded videokõned ja e-kursused
Loetleme siinkohal üles mõned meie renditooted, mis antud olukorras võiksid aidata kaasa erinevate live streamide, videokõnede ja e-teenuste pakkumisel.

Rendiarvutid

Tootekategoorias arvutid leiate laia valiku erineva võimsusega laua- või sülearvuteid, millest paljudele on juba sisse ehitatud veebikaamera ja mikrofon, millega on võimalik seetõttu väga hõlpsasti videokõnesid teha. Enne renti tuleks Teil lihtsalt otsustada, kas vajate arvutit ainult lihtsamateks tegevusteks nagu Word, Excel ja internetis surfamiseks. Või vajate masinat, mis jooksutaks ka rohkem ressurssi nõudvaid programme nagu AutoCad, Revit, Adobe Photoshop, Adobe Premiere Pro, 3Ds Max, Davinci Resolve jne. Arvutit saab kasutada ka videosignaali tarkvaraliseks kodeerimiseks live streamide tarbeks. Küsige meilt nõu ja leiame Teile sobiva mudeli.

Helitehnika

Ei tohi unustada, et kvaliteetne heli on vaat et isegi olulisem kui video, sest enamik infost antakse edasi läbi kõne. Selleks leidub meil nii juhtmega kui juhtmevabu mikrofone ning helisalvesteid. Eriti asjakohane praegusel ajal, näiteks intervjuude ja kommentaaride võtmiseks, oleks kasutada kas juhtmega või juhtmevaba poomikomplekti, mis tagab enam kui 2m distantsi intervjueeritavaga.

Videokaamerate rent

Kvaliteetse mitme vaatenurgaga videopildi edastamiseks on meil pakkuda 2 x 2 GoPro HERO7 ja HERO8 ja HERO9 kaamerat. Professionaalsema tulemuse saavutamiseks soovitame rentida asjatundjate poolt kiidetud Panasonic Lumix GH5 kaamerat. Kõiki eelpool nimetatud kaameraid ühendab see, et nad on võimelised salvestama vajadusel ka 4K videot. Enamasti kasutatakse ülekannete tegemiseks siiski madalamat resolutsiooni nagu 720p või 1080p (Full HD). Seega on kõik nimetatud variandid enam kui piisavad live otseülekannete tegemiseks.

Stabilisaatorid

Kõige lihtsam viis videokõnedeks ja ilmselt ka kõige levinum, on Facebook Live, mida on võimalik teha oma nutitelefoniga. Selle kõige suuremaks probleemiks on tihti peale äärmiselt halb pildikvaliteet mis on enamasti tingitud üleliigsetest kaamera värinatest. Selle vastu aitab suurepäraselt telefoni stabilisaator nagu DJI Osmo Mobile 3. Stabilisaator töötab kui käepikendusena ja eemaldab kõik ebavajalikud värinad. Meil leidub stabilisaatoreid ka eelmises lõigus nimetatud GoPro ja Panasonic Lumix GH5 kaameratele.

Statiivid

Selleks, et saaksid turvaliselt fikseerida ära helisalvesti, GoPro või Panasonicu kaamera asendi, pakume rendiks erineva suurusega kolmjalg statiive.

Online e-kursused ja otseülekanded

Praegusel ajal on hüppeliselt kasvanud vajadus online e-kursuste ja nende salvestamise järele. Saame aidata Teid nii video filmimise kui ka monteerimisega. Lisaks eelpool nimetatud tehnikale omame ka teisaldatavat Green Screen taustasüsteemi ja valgusteid, et püstitada võtteplats just Teie soovitud asukohta.

Kokkuvõte

Praegu on hea aeg teha muudatusi enda ärimudelis ja töökorralduses ning valmistuda tulevikuks. Praegune kriis on meile näitamas, et kõik virtuaalsed teenused nagu e-poed, e-kursused, e-koolitused, e-konverentsid, live otseülekanded, videokõned ja Skype koosolekud on nii oleviku kui tuleviku maailmas meie igapäeva elus väga tähtsal kohal.